Дефіцит - це нормально: в "Слузі народу" оцінили проєкт держбюджету

Данило Гетманцев також розповів, яким чином можна буде підкоригувати дефіцит держбюджету

Дефіцит - це нормально: в "Слузі народу" оцінили проєкт держбюджету

Дефіцит державного бюджету може бути корисний у разі, якщо витрачається на підтримку розвитку промисловості.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказав депутат від фракції "Слуга народу", голова комітету Верховної Ради з податкової та митної політики Данило Гетманцев, коментуючи проєкт державного бюджету на 2021 рік.

"У порівнянні з іншими країнами це невеликий дефіцит, всі країни збільшують дефіцит у кризовий період, і це абсолютно нормальне явище. Але ми повинні розуміти, на що витрачається цей дефіцит бюджету. Якщо він витрачається на підтримку промисловості й розвиток економіки, на відповідні цільові програми, безумовно, це виправдано, і його ми можемо прийняти таким, як є", - сказав нардеп.

Читайте також: Ніякого оптимізму - банкір про курс гривні в держбюджеті-2021

Популярні відео

Проте Гетманцев вважає, що відповідних програм недостатньо в проєкті.

"Але, на жаль, у проєкті бюджету ми не бачимо багато програм, які спрямовані на підтримку розвитку саме промисловості. Ми вважаємо, що розвиток промисловості є ключовим фактором розвитку України в цілому", - сказав глава податкового комітету.

Читайте також: Грошей Пенсійному фонду не вистачить - ексміністр про держбюджет-2021

Гетманцев розповів, що можна зробити для коригування дефіциту бюджета.

"Ми повинні, по-перше, подискутувати з Кабінетом міністрів, куди витрачаються кошти, і, можливо, переглянути ці програми. По-друге, ми повинні подискутувати з Мінфіном про джерела погашення цього дефіциту, оскільки на 80% Мінфін запланував погашення за рахунок внутрішнього розміщення облігацій", - сказав депутат.

Зазначимо, що Кабінет міністрів заклав у проєкт держбюджету на наступний рік 270,35 млрд граничного обсягу дефіциту.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" інвестиційний банкір Сергій Фурса заявив, що проєкт бюджету на 2021 рік є ризикованим. За його словами, найбільша проблема - це високий дефіцит.

Джерело Україна 24 Теги