Землі з держвласності віддадуть громадам: у Держгеокадастрі розповіли про ідею Зеленського

Територіальним громадам передадуть у власність 2 млн га землі сільськогосподарського призначення

Землі з держвласності віддадуть громадам: у Держгеокадастрі розповіли про ідею Зеленського

25 об'єднаних територіальних громад досі не зареєстрували права на земельні ділянки. Про причини розповів в ефірі каналу "Україна 24" голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко.

"Це питання відповідальності, тому що половинчасті підходи в реалізації земельних відносин, коли з 2018 року частині громад передали землю, частині громад не передали… Вони зобов'язані зареєструвати цю землю, а поки все знаходиться у підвішеному стані, є можливості для маніпуляції, для тіньового обробітку землі, на договорах про спільну діяльність. І це питання відповідальності безпосередньо громад, які взяли на себе цю землю", — сказав він.

Читайте також: Як карантин вплине на ціни на продукти - озвучено прогноз

Лещенко розповів, як влада хоче вирішувати цю проблему.

"Тому ми підхід спростили. Згідно з дорученням президента, після місцевих виборів Держгеокадастр передасть усі землі ОТГ. Мова йде про понад 2 млн гектарів землі. У нас формується новий територіальний устрій, де є область, район і громада. Це землі за межами населених пунктів, ми передаємо ці землі громадам – вони будуть безпосередніми титульними власниками, вони реєструють її в комунальній власності, і лише громада, а не чиновник у Києві, визначає долю цієї землі", — сказав він.

Нагадаємо, нещодавно в ЗМІ з'явилася інформація про "новий податок на фермерів". Народний депутат від партії "Слуга народу" Мар'ян Заблоцький в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментував цю інформацію і розповів, що придумали у Верховній Раді.

Джерело Україна 24 Теги