Бeзвіз модифікують: експерт розповіла, чого чекати заробітчанам

Через тиск бізнесу влада країн ЄС може надавати привілейовані коридори перетину кордону для легальної робочої сили

Бeзвіз модифікують: експерт розповіла, чого чекати заробітчанам

Експерт-міжнародник Юлія Осмоловська вважає, що після закінчення режиму карантину безвізовий режим буде модифікований, але українські гастарбайтери зможуть повернутися на роботу в Європу.

Про це вона сказала в ефірі каналу "Україна 24".

"Не буде спрощеного перетину кордону навіть після того, як офіційні обмежувальні заходи закінчаться. З іншого боку є позитивна інформація для тих, хто працював там (в європейських країнах - ред.) легально і хоче повернутися назад на заробітки. Потреба в робочій силі, особливо коли економіку необхідно буде оживляти. Через тиск бізнесу уряди можуть надавати, можливо, більш привілейовані коридори перетину кордону для тих хто працює на легальній основі", - сказала Осмоловська.

На її думку, принципи безвізового режиму будуть переглянуті.

"Зараз навіть між такими странакмі, як Німеччина і Данія, встановлені фізичні перешкоди... Думаю, сам безвізовий режим як філософія буде модифікований, ми як раз підпадаємо під загальний тренд", - сказала експерт.

Нагадаємо, раніше економіст Віктор Скаршевський спрогнозував, що приблизно 20-30% тих, хто втратив бізнес через карантин, не зможуть його реанімувати, і близько 700 000 фізосіб-підприємців вже зараз припинили свою діяльність.

Теги