Нова експертиза щодо "Роттердам +" незаконна — адвокатка пояснила причини

Ірина Одинець розповіла, чому не можна враховувати експертизу від НАБУ

Нова експертиза щодо "Роттердам +" незаконна — адвокатка пояснила причини

У НАБУ хочуть долучити до закритої справи "Роттердам+" новий висновок експертизи. Адвокатка Ірина Одинець в ефірі каналу "Україна 24" розповіла, чому вважає цю експертизу незаконною.

"Я вважаю, що ця експертиза є фальсифікацією доказів, тому що, по-перше, вона не могла проводитися після закриття справи й не могла проводитися в той час, коли справа зупинена, оскільки це повністю суперечить кодексу. По-друге, я впевнена, що вона (експертиза – ред.) сфальсифікована саме тому, що майже всі державні експертні установи в Україні підтвердили обґрунтованість і правильність формули, й лише один приватний експерт нібито знайшов там збитки", — сказала вона. 

Читайте також: Повний нуль: справа щодо Роттердам+ закривається, подробиці

Адвокатка розповіла, які у фахівців є запитання до експертки, яка проводила експертизу. 

"Основні претензії до фахівця в тому, що, по-перше, експертиза проводилася в закритій справі. По-друге, висновки експерта зроблені на підставі документів, які вона в очі не бачила як мінімум. У цій претензії надаються якісь таблички, "екселівські" файли, зроблені детективами, тобто це не є доказом у справі.  

Справа не відкрита. Наразі нам не відомо, що справа була відкрита, і справа не може бути відкрита. Це виглядає як непорозуміння між правоохоронними органами, саме між НАБУ та прокурором, оскільки вони перейшли в активне протистояння у цій справі, а потерпають звичайні люди, які були підозрюваними", — сказала вона.

Читайте також: Вона й не могла закінчитися вдало — юрист про резонансну справу щодо енергетики

Нагадаємо, 28 серпня Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила про закриття справи "Роттердам+" за відсутності вірогідних і вичерпних доказів провини підозрюваних.

11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули "Роттердам+". До цього також жодна державна експертиза, проведена як з ініціативи НАБУ, так і сторони захисту, не підтвердила спричинення збитку.

24 вересня Вищий антикорупційний суд підтвердив законність рішення антикорупційної прокуратури від 28 серпня про закриття справи.

Формула "Роттердам+" діяла у 2016-2019 роках для визначення ринкової вартості вугілля при розрахунку прогнозованої гуртової ціни електроенергії. Формула автоматично припинила діяти 1 липня 2019 року з введенням ринку електроенергії, після цього ціна вугілля та електроенергії для промислових споживачів зросла.

Джерело Україна 24 Теги