Це апогей порушення закону — адвокатка про резонансну справу з енергетики

Нову експертизу не можна розглядати як доказ, вважає юристка

Це апогей порушення закону — адвокатка про резонансну справу з енергетики

Детективи НАБУ продовжують порушувати закон у справі "Роттердам+", яка була закрита. Про це заявила адвокатка Наталія Дригваль в ефірі каналу "Україна 24", коментуючи нову експертизу, яку НАБУ хоче додати до справи.

"Я не можу розцінювати подані документи як докази, якщо розцінювати їх з точки зору законів. Називається це "висновки експерта", де стверджується про наявність збитків у розмірі 40 млрд грн. Однак сприймати серйозно це неможливо з огляду на те, що відбулося порушення як матеріальної складової цієї експертизи, так і процесуальної. Детективи вкотре, щоб отримати висновки експертизи, надають експерту довідку самого ж детектива, в якій містяться висновки про збитки, нібито завдані в наслідок застосування формули", — сказала вона.

Читайте також: Нова експертиза щодо "Роттердам +" незаконна — адвокатка пояснила причини

Адвокатка зазначила, що після закриття справи докази вже не можуть розглядатися.

"В черговий раз детективи довели неспроможність доказової бази, оскільки іншими доказами вони оперувати не можуть, окрім як власноруч створених довідок фахівця. Крім усього, вони дійшли до апогею порушення закону, вже вдаючись до того, щоб надавати докази, зібрані поза рамками досудового розслідування. 27 серпня було завершено розслідування, і будь-які докази, отримані після закриття справи, не можуть розцінюватися як, по-перше, законні дії, по-друге, не можуть розцінюватися як докази", — сказала вона.

Читайте також: Незаконна й ганебна — адвокатка про справу проти формули "Роттердам +"

Нагадаємо, 28 серпня Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила про закриття справи "Роттердам+" за відсутністю достовірних і вичерпних доказів провини підозрюваних.

11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули "Роттердам+". До цього також жодна державна експертиза, проведена як з ініціативи НАБУ, так і сторони захисту, не підтвердила нанесення збитку.

24 вересня Вищий антикорупційний суд підтвердив законність рішення антикорупційної прокуратури від 28 серпня про закриття справи.

Формула "Роттердам+" діяла у 2016-2019 роках для визначення ринкової вартості вугілля при розрахунку прогнозованої гуртової ціни електроенергії. Формула автоматично припинила діяти 1 липня 2019 року з введенням ринку електроенергії, після цього ціна вугілля та електроенергії для промислових споживачів зросла.

Джерело Україна 24 Теги