Подорожчання хліба: економіст розповів, що впливає на ціни

Борис Кушнірук розповів, чи вплине курс гривні на вартість хліба

Подорожчання хліба: економіст розповів, що впливає на ціни

Зерно цього року подорожчає, однак Україна не залишиться без хліба. Про це заявив економічний експерт Борис Кушнірук, відповідаючи на запитання, чи може курс національної валюти суттєво впливати на ціну хліба.

"Всі зернові прив’язані до цін на світових ринках, тому що це сировинний товар. Будь-який виробник продасть його за тією ціною, за якою його можна вигідно продати, зокрема за кордон. Ми не залишимося без хліба, бо певні обсяги виробники все одно закупають, крім того, є державні резерви, які формуються. Цього року погіршилася врожайність, відповідно, зерно і на зовнішніх ринках буде коштувати дорожче", — сказав він. 

Читайте також: Зараз найнижча ціна — економіст назвав продукти, які скоро подорожчають

При цьому ціни на хліб можуть зрости через інші чинники, додав експерт.

"Крім фактора, пов’язаного з цінами на зернові продукти, є ціла низка факторів, які впливатимуть на ціни на хліб. По-перше, якщо ми збільшуємо мінімальну зарплату співробітникам пекарень, відповідно її потім треба перекласти на вартість (хліба – ред.). Зараз НКРЕКП збирається підвищити ціну на експортування електроенергії – а це теж (невигідно — ред.) для пекарень, де все робиться практично на електроенергії", — сказав він.

Раніше президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Алекс Ліссітса розповів, на скільки може здорожчати хліб цієї осені.

 
Джерело Україна 24 Теги