"Вдалий візит": економіст пояснив, що Зеленський привіз з Великої Британії

Михайло Кухар підбив підсумки поїздки глави держави до Сполученого Королівства

"Вдалий візит": економіст пояснив, що Зеленський привіз з Великої Британії

Візит до Великої Британії президента України Володимира Зеленського став вдалим з економічної точки зору, вдалося досягти вигідних угод щодо торгівлі та інвестицій.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів економіст Михайло Кухар.

На думку економіста, "це дуже вдалий візит, такі рідко трапляються".

"По-перше, Україна має зону вільної торгівлі з Євросоюзом, але там квоти за всіма видами продукції. Ці квоти Україні ніхто не зменшив, але оскільки Британія вийшла з ЄС, у нас є додатково 20% на томатну пасту, на курятину 12 тис. тонн - дуже багато товарних позицій, які йшли в ЄС, а тепер ще зверху близько 20% цих квот ми можемо постачати до Великої Британії", - розповів Кухар.

Читайте також: Ексглава нацбюро Інтерполу прокоментував важливий договір Зеленського

Також Кухар нагадав про намір України залучити британські інвестиції в будівництво фінансового центру Київ-Сіті - "це проєкт на кілька мільярдів доларів, який почнеться наступного року".

"І третє - кредитне агентство. У нас були такі угоди з Ексімбанком США, німецькою компанією "Гермес", але там завжди було 100% фінансування експорту. Полегшення умов тільки до 20% британської продукції або інвестицій, а 80% продукції може бути української - це найкращі умови, які в нас є", - розповів Кухар.

Експерт зазначив, що "в першу чергу йдеться про інвестиції, але кредитна складова теж є, це буде обладнання для українських підприємств".

Нагадаємо, що Україна і Велика Британія підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає кредитні гарантії в розмірі до 2,5 млрд фунтів стерлінгів для британсько-українських торгових контрактів.

Президент Володимир Зеленський, коментуючи цю подію, заявив: "Ми привезли з Великої Британії 2,5 млрд фунтів".

Джерело Україна 24 Теги