"Потрібна проста річ": ексміністр дав рецепт боротьби з безробіттям в Україні

Теперішні заходи Кабміну не збільшують робочі місця, вважає Тимофій Милованов

"Потрібна проста річ": ексміністр дав рецепт боротьби з безробіттям в Україні

Ексміністр економіки Тимофій Милованов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, до яких кроків має вдатися уряд для боротьби з безробіттям в Україні.

Оцінюючи сьогоднішні заходи Кабміну з підтримки безробітних, міністр зауважив:

"Речі, які зробив уряд, напряму не збільшують робочі місця. Візьмемо, наприклад, збільшення підтримки з безробіття чи спрощення умов реєстрації людей безробітними. Це допомагає людям, які є безробітними. Це правильні рішення, але вони не впливають ані прямо, ані опосередковано на те, щоб створювалися робочі місця".

Читайте також: Безробіття в Україні: економіст вказав на "анекдотичний" момент

За його словами, для того, щоб створювалися робочі місця і зменшувалось безробіття, "потрібно кілька речей зробити":

"Одна з них дуже проста – запускати державні програми з підтримки тих галузей, які є ємними з точки зору робочих місць – наприклад, послуги чи певна ручна праця. Також треба – це довгострокова робота, але треба робити вже зараз – створювати професійну освіту, тому що українська економіка зреагує на те, як вплине на нас пандемія, і буде певна реструктуризація економіки. Потрібно людям сьогодні надавати дуже легкі механізми освоєння нових навичок".

Читайте також: В Україні зростає безробіття - експерт пояснив, у чому помилився Кабмін

Раніше експертка з працевлаштування Валентина Бардадим в ефірі телеканалу "Україна 24" повідомила, що в Україні за час карантину кількість вакансій на job-сайтах зменшилася на 60%.

Джерело Україна 24 Теги