Є ціла низка проблем — у Зеленського пояснили затримку з траншем від МВФ

Олег Устенко розповів, що відбувається між Україною та Міжнародним валютним фондом

Є ціла низка проблем — у Зеленського пояснили затримку з траншем від МВФ

Україна може отримати наступний транш від Міжнародного валютного фонду в кінця 2020 або на початку 2021, прогнозують аналітики. Але у МВФ виникли питання до роботи антикорупційних органів України. Ситуацію прокоментував радник президента Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко в ефірі каналу "Україна 24".

"Паузи у співпраці немає, всі переговори з МВФ ведуться, й міністр фінансів на постійному зв'язку, і глава Нацбанку, і прем'єр-міністр. Йде постійний робочий процес. Не можна все винести в публічну площину щодо переговорів. Але точно можна сказати, що ми не на паузі.

Ми досі не отримали транш, тому що є ціла низка технічних проблем, які необхідно вирішити, в тому числі тих, що стосуються державного бюджету на наступний рік. Тому є велика увага до бюджету та корегувань, які в ньому робляться", — сказав він.

Читайте також: В "Слузі народу" пояснили, що заважає боротьбі з корупцією

Також, за словами економіста, є й інші причини, через які Україна не може отримати транш швидше.

"Що стосується іншої частини порядку денного, вона не має прямого економічного змісту, але впливає на можливість швидкого отримання спочатку місії від МВФ, а потім вже траншу — це зміни, які будуть щодо антикорупційних українських відомств. Там теж йде нормальний логічний процес", — сказав він.

Читайте також: "Потрібна проста річ": ексміністр дав рецепт боротьби з безробіттям в Україні

За словами Устенка, процес отримання грошей від МВФ займає більше часу, ніж очікувалося раніше, але він залишається найбільш прийнятним варіантом для України.

"Виникає питання, пов'язане з фінансуванням дефіциту бюджету на поточний рік. Потрібно брати десь гроші. Альтернатива МВФ — це виходити на зовнішні ринки та позичати дуже дорого. Я сподіваюся, що це не альтернатива для нашого міністерства фінансів, тому міністр Марченко активно виступає за те, щоб якнайшвидше отримати місію і потім транш від МВФ", — сказав він.

Раніше в "Слузі народу" розповіли, що буде з курсом гривні до кінця року.

 
Джерело Україна 24 Теги