Інфляція прискориться: у НБУ розповіли, що буде з цінами

Василь Фурман розповів, як змінюватиметься інфляція, ВВП і ціни в Україні

Інфляція прискориться: у НБУ розповіли, що буде з цінами

До кінця 2020 року в Україні трохи прискориться інфляція. Про це заявив заступник голови Ради Нацбанку Василь Фурман в ефірі каналу "Україна 24".

"Якщо ми говоримо про інфляцію, то станом на сьогодні вона в річному вимірі становить менше ніж 3%, але за прогнозами НБУ в кінці року вона прискориться, і грудень до грудня становитиме 4,1%. Прийдешнього року за прогнозами НБУ інфляція становитиме трохи більше ніж 6%, є прогноз Кабміну трохи більше ніж 7%.

Прийдешнього року інфляція трохи прискориться, зростання економіки буде більше. Цього року, за прогнозами НБУ, падіння ВВП буде мінус 6%, в наступному зростання ВВП буде на рівні 4%", — сказав він.

Читайте також: В Україні може подорожчати популярний продукт: експерт назвав умову

Фурман спрогнозував, що тотального зростання цін в Україні не очікується.

"Нацбанк минулого року надрукував сотні мільярдів гривень, але, з іншого боку, інфляція зменшувалася, і курс гривні посилювався. Необґрунтовану емісію грошей Нацбанк впродовж останніх років не робив і робити не буде, якщо хтось думає, що ми будемо друкувати гроші, — це буде велика проблема з точки зору інфляції. Зростання цін не буде, гривня коливатиметься в тих межах, в яких вона сьогодні коливається", — сказав він.

Раніше віцепрезидентка Асоціації виробників молока Анна Лавренюк розповіла, скільки коштуватимуть молокопродукти в найближчому майбутньому.

Джерело Україна 24 Теги