Карантин вже вплинув на 75% компаній — економіст

Експерт розповів, що відбувається у маленьких та великих компаніях під час обмежувальних заходів

Карантин вже вплинув на 75% компаній — економіст

Про стан бізнесу під час карантину розповів директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми провели опитування бізнесу, близько 500 компаній взяли участь, починаючи від дрібних і закінчуючи найбільшими. Практично на 75% компаній карантин вже позначився. Поява пандемії коронавірусу спровокувала світову кризу, а реакція уряду щодо стримування поширення коронавирусной інфекції у вигляді карантину посилила навантаження та обмеження на бізнес.  

Бізнес знаходиться в стані невизначеності. 75% компаній розглядають питання скорочення витрат на персонал або звільнення людей, або перехід на неоплачуваний формат роботи або скорочення робочого часу. Це крім віддаленої роботи, яка вже для багатьох стала практично нормою. І це відбивається вже безпосередньо на громадян. Опитування, проведені в березні, показують, що карантин уже впливає на якість життя людей, тому що запаси закінчуються", — заявив він.

Раніше перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова розповідала, що в Україні на час карантину банки запровадять кредитні канікули для позичальників

Теги