НБУ вводить антикризові заходи через коронавірус

Нацбанк вводить заходи за п'ятьма напрямками банківської сфери

НБУ вводить антикризові заходи через коронавірус

Національний банк України ввів антикризові заходи на період карантину через коронавірус.

Про це на брифінгу заявив голова НБУ Яків Смолій.

За його словами, заходи вводяться за п'ятьма напрямками.

Перший - це кредити. "Ми ввели особливий пільговий період обслуговування кредитів на час карантину", - сказав він.

Другий напрямок - депозити. "Ми заборонили банкам вводити будь-які обмеження по депозитах, термін яких закінчився. Тобто, якщо у вас закінчився депозит, ви можете робити з ним все що завгодно", - повідомив Смолій.

Він підкреслив, що ніяких обмежень по зняттю немає. При цьому останні 10 днів майже не спостерігається відтоку депозитів

Третій напрямок - робота банківської системи. "Ми ввели нові програми підтримки банків, програми рефінансування і програми довгострокової ліквідності", - сказав Смолій.

Четверте - це валюта. "Це, напевно, найактуальніше питання. Ми присутні на валютному ринку, кожен день виходимо з інтервенціями, щоб згладити коливання. В останні дні були проблеми з готівкою, але ми забезпечили підкріплення кас банків євро", - зазначив голова НБУ.

П'ятий напрямок - платежі. "Ми будемо стимулювати українців якомога більше переходити на безготівкові платежі", - заявив Смолій.

"Ми не вводимо ніяких обмежень на роботу банківської системи", - зазначив він.

Нагадаємо, в Україні до 3 квітня діє карантин через поширення коронавірусу СOVID-19. 16 березня уряд тимчасово зупинив роботу метрополітенів по всій країні, а також скасував авіа, залізничне та автобусне сполучення між містами та областями України. Міські перевезення тепер можуть здійснюватися у режимі до 10 осіб у маршрутних таксі, до 20 — тролейбусах, автобусах, вагонах трамваю. Скасовані масові заходи, не працюють кафе, ресторани, ТРЦ, розважальні заклади.

Перші у світі випадки захворювання на пневмонію, викликану новим коронавірусом, почали фіксувати у Китаї із грудня 2019 року. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визнала спалах нового коронавірусу СOVID-19 пандемією.

Теги