"Головна проблема — доходи": економіст про труднощі з бюджетом

Економіст розповів, що означатиме ручне управління бюджетом

"Головна проблема — доходи": економіст про труднощі з бюджетом

Про те, що чекає Україну при дефіциті бюджету, розповів член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін в ефірі каналу "Україна 24". Він прокоментував зміни до бюджету, які днями прийняла Верховна Рада, і назвав позитивні та негативні їх сторони.

"Створено новий фонд 63 млрд гривень. Це однозначно позитивний крок, і використання цих коштів дозволить людям трохи краще перенести наслідки коронавірусу. Але є і проблема, і вона полягає в іншому, а саме - в збільшенні дефіциту бюджету", - заявив експерт.

"Якщо нам ніхто не дасть грошей, то у нас залишається вихід — друкарський станок або пряме нефінансування статей, які є в бюджеті. Через те, що ми маємо великий дефіцит держбюджету, витрати будуть фінансуватися в ручному режимі. Уряд буде приймати рішення, що на сьогодні на казначейському рахунку є стільки-то грошей — значить, ми фінансуємо це і це. При цьому, якщо є у видатковій частині, припустимо, 2-3 млрд, які можна витратити — це не означає, що вони фізично будуть профінансовані. їх фінансуватимуть виходячи з фактичних кого наявності коштів у бюджеті. Ось у чому основна проблема. А не в тому, що хтось отримає на пів мільярда менше. Все залежить від того, скільки фізично грошей буде. Тому найголовніша проблема — це доходи", — сказав він.

Нагадаємо, 13 квітня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому доопрацьований законопроєкт про зміни до бюджету-2020 у зв'язку з ситуацією з коронавірусом. У ньому передбачено створення Фонду боротьби з коронавірусом, у який піде 64,67 млрд гривень, при цьому багато інших витратних статей будуть скорочені.