Україні загрожують віялові відключення електроенергії - ДТЕК
В компанії попередили про наслідки зупинки найбільших вугільних підприємств

Україні загрожують віялові відключення електроенергії після зупинки найбільших вугільних підприємств країни.
Про це в ефірі "Україна 24" заявив гендиректор ДТЕК "Енерго" Дмитро Сахарук.
"Ситуація в енергетиці, на жаль, не райдужна. Протягом останніх 8 місяців спостерігається системна криза, в якій перебувають усі без винятку гравці ринку. Напевно, найбільше постраждала теплова енергетика - і як наслідок постраждали українські шахтарі, які забезпечують постачання вугілля для українських ТЕС", - зазначив він.
Сахарук нагадав, що з 1 квітня ДТЕК змушена була зупинити друге найбільше об'єднання країни - "Добропіллявугілля", де працюють 7 тисяч осіб. А з 20 квітня зупиниться найбільше вугільне об'єднання України - ДТЕК "Павлоградвугілля", де працюють 22 тисячі осіб.
"Це по суті зупинка всієї вугільної галузі України, тому що протягом останніх 9 місяців практично в напівпростої перебувають державні шахти... Тому можна сказати, що вугільні регіони на межі катастрофи, тут живе близько 300 тисяч людей. І якщо не буде вжито заходів по боротьбі з популізмом в енергетиці, по боротьбі з непрофесіоналізмом, якщо не буде призначений керівник галузі, то, я думаю, ми швидко дійдемо і до крайньої точки - віялових відключень, чого б дуже не хотілося. Я сподіваюся, що ми цього не допустимо", - підкреслив гендиректор ДТЕК "Енерго".
Сахарук також назвав п'ять пунктів для порятунку енергетичної галузі.
"Перше - команда професіоналів у галузі. Друге - регулярно діючий антикризовий штаб, який повинен працювати не рідше, ніж один раз на три дні, ми це проходили в 2014-15 роках. Третє - усунення неринкових обмежень на ринку. Четверте - визначення, скільки вугілля потрібно Україні, скільки атомної енергетики потрібно, інших джерел. П'яте - усунення боргів, які виникли на ринку за останні 6 місяців", - перерахував він.
Нагадаємо, раніше політолог Тарас Загородній заявив, що Україна повинна відмовитися від імпорту електроенергії з Росії і нарощувати власне виробництво.