Продукти в Україні: експерт назвав дві причини зростання цін

Досить несподівано поводиться гривня, зазначив Савченко

Продукти в Україні: експерт назвав дві причини зростання цін

Ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, чому зростають ціни на продукти.

«Я так думаю, десь навесні ми будемо бачити поліпшення економічної ситуації. За моїми підрахунками, українська економіка в січні втратила приблизно 1 млрд доларів, або 0,7% ВВП. Це був удар по торгівлі, побутових послугах та будівництву. Якщо брати приватний сектор, доходи там впали, в державному - зросли. Але держслужбовці - це не бізнесмени. Звісно, що ми отримали негативний індекс. Думаю, ситуація буде поліпшуватися. Досить несподівано поводиться гривня, вона знову починає працювати на користь імпортерів, а не експортерів, не на користь виробникам», - зазначив експерт.

Читайте також: Що буде з цінами та курсом долара в Україні: озвучено прогноз на 2021 рік

Популярні відео

На його думку, це недопрацювання Нацбанку разом з Мінфіном.

«Два фактори впливають не ціну товару. Це подорожчання нафти, а значить, і бензину, транспортні послуги стали дорожчими, відповідно, товари в магазинах подорожчали. І другий фактор, на який уряд не звертає уваги, - кого закрили під час карантину, не дали працювати? Малий бізнес. Якщо брати невеликі міста, та й не тільки їх, це конкуренція для великих супермаркетів», - заявив Савченко.

Читайте також: Україну заполонила імпортна картопля — чи зросте ціна

Нагадаємо, економіст Олег Пендзин в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що українці витрачають на їжу значно більший відсоток своїх доходів, ніж жителі країн ЄС.

Джерело Україна 24 Теги