Кредит від МВФ: Милованов розповів, коли Україна отримає гроші

Радник глави ОП розповів, чим важливий для України кредит від МВФ

Кредит від МВФ: Милованов розповів, коли Україна отримає гроші

Новий транш від МВФ Україна може отримати до початку літа, заявив радник глави Офісу президента Тимофій Милованов. Доладніше він розповів в ефірі каналу "Україна 24".

"Будуть досягнуті домовленості на робочому рівні, це технічний термін, який означає, що сторони домовилися про те, що виконано і що ще потрібно виконати, і чітко це описали в документі. Потім цей документ виноситься на Раду директорів МВФ, вона його затверджує. Якщо в цьому документі є речі, які необхідно виконати — ухвалити закон або ввести/скасувати регулювання ціни — вони чекають, коли це буде виконано, потім приймається рішення і перераховуються гроші", — сказав він.

Читайте також: "Програма йде": у Зеленського пояснили долю кредитів МВФ

Милованов зазначив, що для України важливіший сам факт про рішення надати кредит.

"Нам потрібні не стільки гроші, скільки факт, тому що на Міжнародний валютний фонд орієнтуються багато міжнародних інвесторів, і вони орієнтуються таким чином, що якщо програма МВФ йде за розкладом або за очікуваннями інвесторів, значить, все нормально. Якщо є добрі новини, вони стають оптимістичнішими. Якщо програми немає або вона постійно відкладається, вони починають підозрювати, що є проблеми з економікою, і тоді у нас макроекономічна ситуація може погіршитися", — сказав він.

Читайте також: "Буде відчутно": економіст сказав, коли дасть про себе знати відсутність траншу від МВФ

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду в середині лютого вирішила, що переглядати чинну програму співпраці з Україною не буде.

Джерело Україна 24 Теги