Економіст розповів, чи чекати Україні на кредит від МВФ

Олексій Плотніков прокоментував ситуацію з курсом гривні, кредитом МВФ та ситуацією з безробіттям через карантин

Економіст розповів, чи чекати Україні на кредит від МВФ

Україна має всі шанси отримати кредит від МВФ, про який домовилася раніше. Про це заявив експерт з економічних питань Олексій Плотніков в ефірі каналу "Україна 24".

"У нас є більше перспектива отримати допомогу на боротьбу з коронавірусом, тому що там є 50 млрд доларів у спеціальній програмі для країн, що розвиваються, куди відноситься й Україна. Цю програму Україна, скоріше за все, отримає, та й щодо іншого немає особливих перешкод, як запевняють українські офіційні кола. Треба тільки проголосувати ще закон про колишніх власників банків та закон про землю, і після цього начебто кредити підуть. Я не знаю, чи буде корегування певних умов, враховуючи ситуацію, що парламент не працює. В принципі, я думаю, що є всі шанси щось отримати", — сказав він.

Також Плотніков спрогнозував, як карантин відіб'ється на безробітті. За його словами, складність ситуації залежить від того, скільки будуть тривати обмеження.

"Протягом місяця пересічним українцям можливо протриматися на заощадженнях і запасах продуктів. А після місяця - це вже буде безробіття, невистачання грошей, падіння життєвого рівня, криза неплатежів по ЖКХ. Простого рішення немає. Треба буде відтерміновувати сплати, не брати штрафи і так далі. Проблема може бути досить болючою, але подивимось, що буде далі з епідемією", — зазначив він.

Крім того, експерт прокоментував, що зараз відбувається з валютними курсами.

"Наразі попит на іноземну валюту знизився. Гривнєвої готівки у громадян не так вже і багато. Якщо затягнеться проблема з карантином і держава піде на емісію гривні та інші міри, то попит на готівкову валюту збільшиться і курс гривні просяде. Але поки що ми такого не можемо прогнозувати, зараз все йде відносно нормально", — сказав він

Також експерт дав оптимістичний прогноз щодо заяв влади про те, що малозабезпеченим пенсіонерам будуть виплачувати додаткові гроші. Виплати пенсіонерам не будуть збільшувати інфляцію, вважає він.

Нагадаємо, в Україні до 3 квітня діє карантин через поширення коронавіруса СOVID-19. 16 березня уряд тимчасово зупинив роботу метрополітенів по всій країні, а також скасував залізничне, автобусне та авіасполучення між містами та областями України.

Міські перевезення тепер можуть здійснюватися в режимі до 10 осіб в маршрутних таксі, до 20 - в тролейбусах, автобусах, вагонах трамвая. Скасовано масові заходи, не працюють кафе, ресторани, ТРЦ, розважальні заклади.

Теги