Незаконні субсидії доведеться повернути: чиновник розповів про перевірки

У КМДА розповіли, як відбувається перевірка законності нарахування субсидій

Незаконні субсидії доведеться повернути: чиновник розповів про перевірки

Незаконні виплати субсидій повертають до держбюджету. Про перевірки розповів заступник директора департаменту соціальної політики КМДА Максим Бученко в ефірі каналу "Україна 24".

"Наразі по Києву повернень не дуже багато. Київ більш адаптований до електронних ресурсів і швидше робить запити та отримує відповіді в електронній формі. На сьогодні з перевірених майже 1 млн запитів від Мінфіну лише у 0, 01% випадків були повернення до держбюджету – це або з приводу купівлі автомобіля або земельної ділянки в інших регіонах України", — сказав він.

Читайте також: Оформлення субсидій на комуналку: в Кабміні зробили важливе роз'яснення

Чиновник навів приклади, у яких випадках треба буде повернути субсидію. 

"Наприклад, одна родина купила земельну ділянку понад 50 тис. грн рік назад, але про це, коли оформляли житлову субсидію на початку опалювального періоду, чомусь забули надати таку інформацію. То на підставі цього робилися перевірки з приводу купівлі будь-якого майна. Також громадяни чомусь забувають, що для автотранспортних засобів на загальних підставах не призначається житлова субсидія, якщо автомобілю менше ніж 5 років з моменту випуску. Цю інформацію ми отримуємо від Нацполіції та призупиняємо субсидію", — сказав він.

Раніше ексвіцепрем'єр Павло Розенко назвав головну проблему з виплатами субсидій в Україні.

Джерело Україна 24 Теги