Українці будуть змушені йти на пенсію пізніше - експерт назвав умови

Андрій Павловський нагадав про можливість "докупити" страховий стаж, однак це досить дорого

Українці будуть змушені йти на пенсію пізніше - експерт назвав умови

З 1 квітня в Україні підвищується пенсійний вік. Це останнє підвищення пенсійного віку для жінок - з 59,5 до 60 років. Експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський в ефірі каналу "Україна 24" прокоментував це нововведення.

"Через кілька років мінімально необхідний страховий стаж становитиме 35 років. Вже зараз той, хто не має страховий стаж 28 років, буде змушений йти на пенсію в 63 роки. А тим, хто не матиме стаж 35 років, поступово буде збільшуватися пенсійний вік до 65 років", - сказав Павловський.

Читайте також: "Влада грабує людей": Ляшко про проблему індексації пенсій і підвищення зарплати

Експерт зазначив, що є можливість "докупити" страховий стаж, проте це дуже дорого і невиправдано.

"При цьому уряд милостиво дозволяє тим, кому не вистачає страхового стажу, докупити його - з початку 2021 один рік страхового стажу коштує 31 860 грн. Це досить великі гроші для пенсіонера, щоб потім отримувати на рівні мінімальної пенсії. Так, може, вже краще покласти в надійний банк на депозит, щоб потім мати додаткову копійку? Це проблема", - сказав Павловський.

Читайте також: Пенсії підняли мало кому — економіст озвучив песимістичний прогноз

Нагадаємо, раніше директор департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду Олена Охріменко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла про перерахунок пенсій.

Джерело Україна 24 Теги