Влада збирається підняти пенсії — економіст озвучив єдиний спосіб

Андрій Длігач розповів, як українці можуть забезпечити себе на пенсії

Влада збирається підняти пенсії — економіст озвучив єдиний спосіб

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна заявила, що за розробленою нею системою пенсії можна буде збільшити в 1,5-3 рази. Економічний експерт Андрій Длігач розповів в ефірі каналу "Україна 24", в якому випадку пенсії дійсно зростуть.

"Єдиний спосіб збільшення пенсій — це зростання економіки. Іншого варіанту немає. Збільшення податків або спроби забрати у бізнесу гроші іншим способом, або надії на те, що обіляться зарплати самі собою — все це не спрацює. Перш за все держава повинна зайнятися зростанням економіки", — сказав він.

Читайте також: Субсидії можуть позбавити — фахівець назвала головні причини

Експерт розповів, за рахунок чого українці зможуть збільшити свої пенсії.

"Коли в Україні запуститься фондовий ринок, як це показано в економічній стратегії, в Україні з'явиться накопичувальна пенсійна система, українці самі зможуть робити собі пенсійні заощадження, і за рахунок цього збільшиться їхня пенсія. Але це відповідальність громадян. Інший спосіб — нові методи накопичення державної пенсії, але так чи інакше вони передбачають і податкову реформу", — сказав він.

Раніше директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак розповів, за якої умови пенсії в Україні можуть піднятися до 7 тисяч гривень.

Джерело Україна 24 Теги