Три категорії продуктів здорожчали найбільше: економіст назвав причину

Через неврожай соняшника ціни на нього зросли майже вдвічі, зазначив економіст

Три категорії продуктів здорожчали найбільше: економіст назвав причину

Економіст Григорій Кукуруза в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, на які продукти харчування найбільше зросли ціни і чому.

«Три категорії, які найбільше подорожчали – цукор, яйця через комбікорм та соняшникова олія через зростання цін на сам соняшник тощо. Це види сировини, які початково були орієнтовані або на зовнішній ринок, або є повністю конкурентозамінними, тобто чому внутрішній виробник має отримувати менше в Україні, ніж він може отримувати більше на зовнішньому ринку. Через неврожай соняшника цього року ціни зросли з 900 доларів за тонну до 1700 – це рекордне зростання цін, яке не спостерігалося останні 10 років», - зазначив економіст.

Читайте також: "Це нормальна інфляція": в Зеленського сказали, як виростуть ціни в 2021 році

«Україна традиційно на першому місці за експортом соняшника, по кукурудзі – в п’ятірці, по пшениці – сьоме чи восьме місце. Раніше завдяки Мінагрополітики укладався меморандум про квоти на експорт, щоб стабілізувати внутрішні ціни. В принципі всі оператори їх дотримувались. Але Мінагрополітики ліквідували, і тепер регулятора даних процесів не існує», - додав Кукуруза.

Читайте також: В Україні подорожчає популярний продукт: скільки заплатять покупці

Раніше заступник міністра економіки Тарас Качка в ефірі телеканалу "Україна 24" озвучив прогноз щодо цін на продукти в Україні.