"Можна очікувати зниження цін": експерт розповів, які продукти подешевшають

Голова асоціації постачальників розповів, як держава впливає на ціни

"Можна очікувати зниження цін": експерт розповів, які продукти подешевшають

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд веде діалог з рітейлерами про зниження цін на продукти. Глава асоціації постачальників для роздрібних мереж Олексій Дорошенко розповів в ефірі каналу "Україна 24", як держава може впливати на ціни.

"У нас є моніторинг цін на соціальні харчові продукти, зараз їх, на жаль, всього дев'ять. Як це робиться в Європі і як фактично це робиться в Україні? Наприклад, коли деякі виробники хочуть підняти ціни, ми розуміємо, що можна порахувати всі витрати від виробника зерна до полиці в магазині. Це означає, що можна порахувати, наскільки зросли витрати на ті ж макарони, і сказати про те, що в кінці ви отримаєте + 2%.Тобто ви підвищуєте власний прибуток, зараз не найкращий час для цього.

Держава завжди має можливість впливати на бізнес, це роблять і в Європі. А в США не впливають на виробників, а субсидують саме споживачів через картки на продукти, якими користуються 20 млн американців. Системи впливу на доступність харчових продуктів є в багатьох країнах світу", — сказав він.

Читайте також: В Україні подорожчає популярний фрукт — експерт назвав цифри

Експерт розповів, що буде з цінами на продукти найближчим часом.

"Більшість продуктів вже коштують дуже дорого, і можу сказати, що зараз можна очікувати зниження цін на молочні продукти, тому що тут впливає сезонний фактор, до того ж ми стали виробляти молока на 2% більше, ніж минулого року. Це небагато, але оскільки ми багато років знижували надої та виробництво молока, це позитивний факт. Що штовхає ціни на хлібобулочні вироби та бакалію, — це фактор коронавірусу, і я думаю, що в середині 2021 року ми побачимо завершення цієї історії, і тоді ціна на пшеницю піде вниз, і це потягне зниження цін на інші крупи. І якщо це станеться, то не на 2-3%, а більше", — сказав він.

Раніше економіст Григорій Кукурудза розповів, на які харчові продукти найбільше зросли ціни та чому.

Джерело Україна 24 Теги