Підхід влади до фонду боротьби з коронавірусом неправильний — експерт

Економічний експерт Ігор Гарбарук прокоментував політику влади щодо наповнення фонду боротьби з COVID-19

Підхід влади до фонду боротьби з коронавірусом неправильний — експерт

Політика влади щодо фонду боротьби з коронавірусів неправильна, заявив економічний експерт Ігор Гарбарук в ефірі каналу "Україна 24".

"Я вважаю, що політика влади не є досконалою. Ми в черговий раз намагаємося позичити гроші у МВФ. Хоча, крім позичання, можна було б розглянути варіанти реструктуризації, відстрочення оплат, виплатити відсотки, а тіло кредиту відкласти на потім, і так далі. і великою мірою ми повинні шукати кошти всередині своєї країни. Є великий тіньовий ринок, велика частина коштів була виведена в офшори, велика частина коштів на руках у населення, велика частка коштів надходила від заробітчан, і так далі", — сказав він.

Також експерт прокоментував регулювання цін на продукти. Як відомо, уряд прийняв список з 10 товарів, ціни на які держава буде відстежувати.

"Потрібно чітко розуміти різницю між моніторингом та регулюванням цін. Регулювання — це коли домовляються про розмір надбавки з торгівельними мережами, постачальниками, і уряд може зробити на список цих товарів фіскальне послаблення", — сказав він.

Теги