Безробіття в Україні: економіст порівняв показники України та США

Григорій Кукуруза розповів, про що говорить статистика безробіття

Безробіття в Україні: економіст порівняв показники України та США

За 2020 рік в Україні було прийнято на роботу 3,9 млн осіб, а припинені трудові відносини з 4,06 млн, розповіла міністерка соціальної політики Марина Лазебна. Ці показники прокоментував економіст Григорій Кукуруза в програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"10,1% — це безробіття за 4-й квартал 2020 року, в 4-му кварталі традиційно зростає безробіття саме в результаті сезонного безробіття аграріїв. Якщо ми подивимося 2-й і 3-й квартали, там буде 8-8,5%. В Україні традиційно рівень безробіття знаходиться в діапазоні від 7,5 до 9%. За офіційною статистикою я не бачу ніяких відхилень у порівнянні з докризовими періодами в кризовий рік", — сказав він.

Читайте також: Робота переходить в онлайн — експертка з працевлаштування порадила, як знайти себе

Також експерт зазначив, що офіційний рівень безробіття не завжди відповідає реальному.

"У США, наприклад, рівень офіційного безробіття становив до 15%, хоча заявки на допомогу по частковому безробіттю доходили до 30-40% від усіх зайнятих. Ця різниця і є фактичною різницею між класичним безробіттям, коли людина повністю втратила роботу і коли її відправляли в неоплачувану відпустку, і коли вона тимчасово перестала отримувати дохід. Рік тому були опитування асоціацій великих підприємств, за їхніми даними, до 5 млн українців на той момент втратили роботу, від 25 до 30% на той момент був реальний рівень безробіття", — сказав він.

Нагадаємо, раніше глава виконкому Ради Михайло Саакашвілі розповів, які зміни до Трудового кодексу готують експерти.

Джерело Україна 24 Теги