В Україні змінять порядок отримання пенсій: що чекає на пенсіонерів

У Мінсоцполітики пояснили, як переводитимуть пенсіонерів на картки

В Україні змінять порядок отримання пенсій: що чекає на пенсіонерів

При масовому переведенні українських пенсіонерів на отримання пенсій через банківські картки їм запропонують десятки банків на вибір.

Про це розповів в ефірі програми "Зворотній зв'язок" на телеканалі "Україна 24" заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

"До 1 вересня людина може абсолютно чітко вибрати один з понад 40 уповноважених банків, який для неї буде зручний, відповідає вимогам. На сьогодні це майже 70%, які отримують виплати через банківські установи, вибрали свій банк самостійно. У нас існує процедура проведення цього заходу в один дотик. Пенсіонер або одержувач соціальної допомоги обирає банківську установу, звертається туди, оформляє рахунок, інформація про цей рахунок надходить з банку самостійно в орган, який забезпечує виплату. Людині нікуди ходити не треба", - повідомив заступник міністра.

Читайте також: Виплата пенсій під час локдауну: в Пенсійному фонді зробили роз'яснення

Музиченко додав, що якщо громадяни до вересня не виберуть банк, то орган, який здійснює виплату, самостійно відкриє банківські рахунки для таких громадян і проінформує їх про це.

Нагадаємо, Мінсоцполітики має намір перевести всіх пенсіонерів на отримання пенсії через банківські картки з 1 вересня 2021 року. Виняток становитимуть інваліди першої групи та пенсіонери старші 80 років. Такий крок викликаний тим, що "Укрпошта" домоглася підвищення тарифів на доставку пенсій.

Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, чи можуть українці мати середню пенсію 7 тисяч гривень.

Джерело Україна 24 Теги