Погода в Україні: озвучено прогноз, який урожай чекає на аграріїв

Умови для посівної кампанії виявилися сприятливими

Погода в Україні: озвучено прогноз, який урожай чекає на аграріїв

Українські аграрії завдяки сприятливій погоді очікують у 2021 році більшого врожаю, ніж роком раніше.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповіла завідувачка відділом земельних відносин та природокористування Інституту аграрної економіки Ольга Ходаківська.

"З урахуванням сьогоднішнього кліматичного стану, кількості опадів, те, що взимку в нас було достатньо снігу, це теж дозволило отримати достатню кількість вологи в ґрунтах у зимовий період. Зараз впродовж весняного періоду так само ми бачимо достатню кількість опадів. Все це вказує на те, що цього сезону умови для посівної кампанії виявилися більш-менш сприятливими", - розповіла вона.

Читайте також: Несплата оренди за земельні паї: Ляшко запропонував альтернативу

Ходаківська зазначила, що цього року довелося трохи зсунути терміни посівної.

"Минулого року в березні вона в нас була вже в повному розпалі, а поточного року активна фаза припала на початок квітня. Це є один із негативних чинників, проте решта факторів є позитивними. Крім природних погодних умов ми спостерігаємо те, що українські аграрії закупили значно більше мінеральних добрив, і ці мінеральні добрива використовуються під весняну посівну кампанію і на підживлення озимих зернових культур. Тому очікується, що врожайність сільськогосподарських культур теперішнього року буде більшою порівняно з минулим", - сказала вона.

Експертка додала, що врожай також буде залежати від того, "яким буде початок літа, яка буде кількість опадів у червні і яка буде погода під час збирання".

Раніше економіст Борис Кушнірук в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як новий врожай позначиться на цінах на продукти.

Джерело Україна 24 Теги