Субсидії почнуть жорсткіше контролювати: в Мінсоцполітики розкрили деталі

Віталій Музиченко пояснив, що зміниться в перевірках житлових субсидій

Субсидії почнуть жорсткіше контролювати: в Мінсоцполітики розкрили деталі

У Міністерстві соціальної політики заявили, що українців будуть позбавляти субсидії на послуги ЖКГ у разі покупки на суму 50 тисяч гривень. Суть нововведення пояснив заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко в програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"Давайте проговоримо, що це за нововведення. Якщо раніше вже була норма про те, що субсидія не призначалася щодо купівлі певних дорогих речей на суму понад 50 тис. грн, то зараз відбувається уточнення, що саме мається на увазі, тому що у нас було нерозуміння в попередні періоди.

Якщо ми говоримо про певні аспекти майнового стану — ситуація з верифікацією показує, що люди, які оформляють субсидію, в окремих випадках після цього роблять внески до статутного капіталу певних підприємств на суму понад 50 тис. грн. Тобто платити за комунальні послуги коштів не вистачає, а здійснювати відповідні статутні внески — будь ласка. Крім того, є ситуації, коли людина, оформляючи субсидію, йде і купує валюту більш ніж на мільйон гривень, або купує 2-3 автомобілі", — сказав він.

Читайте також: Українці наростили борги за комуналку: чи відбиратимуть квартири у боржників

За словами Музиченка, перевірки проводитимуться ретельніше і з залученням інших органів.

"Це не має масового характеру, це окремі частки відсотків. Але якщо ми говоримо про те, що субсидія — це адресна соціальна допомога, то держава повинна правильно регулювати її надання та забезпечити її тим, хто її потребує. Щоразу перед тим, як оформити субсидію, йде перевірка, але є обмеження в доступі — наприклад, в доступі до банківської таємниці. А ці покупки на суму понад 50 тис. грн проходять через банківські установи. Тому нам потрібна допомога Міністерства фінансів, у якого є доступ до такої інформації", — сказав він.

Раніше економіст Олег Пендзин розповів, чому субсидія не рятує від накопичення боргів з комуналки.

Джерело Україна 24 Теги