Людей залишать без коштів для існування - юрист про боротьбу з боржниками в Україні

Експерт пояснив, до чого призведе автоматичний арешт рахунків боржників

Людей залишать без коштів для існування - юрист про боротьбу з боржниками в Україні

Національний банк і Міністерство юстиції, запроваджуючи систему автоматичного арешту рахунків громадян-боржників, будуть фактично позбавляти українців коштів для існування.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів юрист Ростислав Кравець.

"У нас все відбувається своїм експериментальним шляхом. У всьому світі так не працює, ми намагаємося щось копіювати, але при цьому висмикуємо якісь певні обставини, наприклад, той же автоматичний арешт рахунків. Але ми не беремо до уваги, яким чином там здійснюється стягнення заборгованості, яким чином там суди розглядають ці питання, як надається боржнику право самостійно виконати це рішення. Виключно береться один фрагмент, і намагаються таким чином впровадити в українську економіку", - заявив юрист.

Читайте також: "Є три варіанти": економіст пояснив, як захиститися від колекторів

За його словами, те, що запропонували Національний банк і Міністерство юстиції, "впливатиме на конституційні права громадян і фактично позбавлятиме їх навіть коштів для існування".

"У нас є дуже велика кількість прикладів, коли, наприклад, нотаріуси роблять виконавчі листи, які не передбачені законом. Приватні виконавці про це прекрасно знають, відкривають провадження, заарештовують рахунки, зарплатні рахунки, пенсійні, рахунки, на які надходять кошти для дітей, залишаючи матерів-одиначок без коштів для існування, вимагаючи від них якісь листи, підтвердження", - розповів Кравець.

Експерт зазначив, що неодноразово звертався до НБУ і Мін'юсту з проханням врегулювати це питання:

"Однак вони цього не зробили за півроку, і от Мін'юст вирішив зробити автоматичний арешт рахунку і позбавляти українців коштів для існування. Банки повинні відмовляти в арешті, списувати виключно 20% від того, що надходить, якщо це рахунок на соцдопомогу - відмовляти в арешті, повертати виконавчі документи. Однак всього цього не відбувається, і після того, як у липні повноцінно запрацює ця система, до неї підключать всі банки", - сказав він.

Читайте також: "Виграють усі": у НБУ виступили з ідеєю щодо вирішення спорів банків і боржників

Нагадаємо, Мін'юст розширив дію системи автоматизованого арешту рахунків боржників. Тепер вона буде стосуватися не тільки неплатників аліментів, як раніше, а й інших осіб, внесених до Єдиного реєстру боржників. До системи автоматичного арешту рахунків боржників приєдналися вже сім банків. Банки почали списувати борги українців автоматично на вимогу державних і приватних виконавців.

Раніше експерт з питань ЖКГ Олег Голубенко розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", чи можуть українці забирати квартири за борги за комунальні послуги.

Джерело Україна 24 Теги