Можемо прогодувати 5 країн – в Кабміні спростували дефіцит продуктів в Україні

У Мінекономіки прояснили ситуацію з продовольчою безпекою в країні

Можемо прогодувати 5 країн – в Кабміні спростували дефіцит продуктів в Україні

Україна незважаючи на карантин не відчуває дефіциту харчових продуктів, аграрії виробляють достатньо продовольства.

Про це розповів в ефірі "Україна 24" заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький.

Урядовець зазначив, що фермери можуть розраховувати на допомогу держави під час карантину.

"На 2020 рік в бюджеті закладено 4 млрд гривень. Фактично вже з травня фермери почнуть отримувати ці кошти. Зараз ухвалена постанова, вона буде опублікована, потім є ще низка нормативних внутрішніх документів. І з травня можна буде бюджетні асигнування направляти фермерам. Фермерські господарства зазнають додаткових витрат у зв'язку з карантином на заходи захисту, на логістку, але наразі ми бачимо, що більшість українських фермерських господарств мають змогу пройти цей період з мінімальними втратами", - наголосив він.

Читайте також

"Загрози продовольчій безпеці в Україні на щастя немає. Ми виробляємо продукції достатньо щоб прогодувати 4-5 таких країн, 70% експортується. Навіть в цей період року, коли може бути зменшення виробництва, цього більш ніж достатньо в кілька разів, ніж ми споживаємо", - заявив Висоцький.

Нагадаємо, Кабмін України встановив державне регулювання цін на деякі продукти, а саме: борошно, цукор, макаронні вироби, молоко, яйця, хліб, м’ясо птиця, масло вершкове, крупа гречана і негазована вода.

Теги