Скільки Україна втрачає щорічно через корупцію на митниці: вражаючі цифри

Колишній глава Держмитслужби вважає, що потрібно прибрати з системи правоохоронців

Скільки Україна втрачає щорічно через корупцію на митниці: вражаючі цифри

Державний бюджет України щорічно втрачає від 2 до 3 млрд доларів через погану роботу митної служби. Про це в ефірі програми "Ток-шоу №1" на каналі "Україна 24" сказав ексглава Державної митної служби Анатолій Макаренко.

"Від 2 до 3 млрд доларів, на жаль, ми втрачаємо через неорганізовану, неефективну роботу митної адміністрації. Через "корупційний хаб", куди входять не тільки митники, а й правоохоронці, всі ті, хто сидить на кордоні, недобросовісні бізнесмени й та далі, і витікають з держбюджету ці 2-3 млрд доларів", - сказав Макаренко.

Читайте також: Саакашвілі пообіцяв перемогу над митною мафією: озвучено терміни

Популярні відео

На думку ексчиновника, потрібно прибрати правоохоронні органи з системи митного контролю.

"На мою думку, за останні 10 років митну службу фактично руйнували. Ніякої системної реформи не відбувалося. При зміні декорацій і прізвищ - одних контрабандистів ми сьогодні відігнали від митної годівниці, - не зміниться ситуація до тих пір, поки ми не змінимо систему митного контролю. Відігнати від зон митного контролю всіх правоохоронців. Вони повинні контролювати недобросовісних митників, ловити корупціонерів і давати інформацію про контрабанду, а не кошмарити бізнес, як це зараз відбувається", - сказав Макаренко.

Читайте також: Розмитнення "євроблях" має бути мінімальним — Ляшко пояснив чому

Нагадаємо, раніше відомий журналіст Дмитро Гордон в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що Україна повинна перемогти корупційні схеми на митниці, і в разі успіху їй більше не знадобиться фінансова допомога МВФ.

Джерело Україна 24 Теги