Алкоголь в Україні може подорожчати: експерт пояснив, як зміняться ціни

Експерт також розповів про нелегальний ринок алкоголю в Україні

Алкоголь в Україні може подорожчати: експерт пояснив, як зміняться ціни

Підвищення мінімальних цін на деякі види алкоголю в Україні призведе до збільшення тіньового ринку. При цьому ціна в магазинах істотно не зміниться.

Про це розповів в ефірі програми "Зворотний зв'язок" на телеканалі "Україна 24" експерт ринку алкогольних напоїв Ігор Товкач, коментуючи відповідну ініціативу Міністерства економіки.

"Думаю, що споживання не зменшиться у зв'язку з ухваленням цієї постанови, тому що зміна ціни на полиці не буде кардинальною. 6%-7% - це не кардинальні зміни", - сказав Товкач.

Читайте також: Між алкоголізмом і зловживанням є різниця: нарколог назвав відмінність

За словами експерта, частка нелегального ринку в Україні становить 52-54% від всього споживаного людьми алкоголю.

"Якщо рухатися просто за відсутності антиалкогольних програм, як це роблять всі країни, то, збільшуючи ціну, ми просто будемо збільшувати частку тіньового алкоголю", - пояснив він.

Читайте також: Може бути онкологія — експертка пояснила небезпеку стаканчика з кавою

Нагадаємо, Мінекономіки запропонувало підвищити розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв. Зокрема, пропонується підняти роздрібні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби - на 6,2%; віскі, ром і джин - на 5,9%; коньяк (бренді) - на 5,5%; виноробну продукцію (окрім натуральних виноградних вин) - на 8,2-34,2%.

Раніше незалежний експерт ринку алкогольних напоїв Ігор Товкач в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, скільки в Україні продається нелегального алкоголю.

Джерело Україна 24 Теги