Це найпотужніша політика: Фаріон висловилася про українську мову й історію

За словами Фаріон, люди, які формують національну самосвідомість, першими підпадають під розстріл

Це найпотужніша політика: Фаріон висловилася про українську мову й історію

Політична і громадська діячка Ірина Фаріон в ефірі програми "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" назвала українську філологію та історію "найпотужнішою політикою", яка впливає на людей "на глибинному рівні".

"Ті люди, які формують національну самосвідомість, мовну та історичну, підпадали перші під розстріл. І, можливо, через це в нас сьогодні гуманітарна криза і катастрофа, що весь український цвіт знищений... Кернес, був такий мер у Харкові, розбив меморіальну дошку на будинку, де жив геніальний мовознавець Юрій Шерех-Шевельов. Я тоді намагалася пояснити суспільству, чому Кернес так посатанів, що потрібно було брати до рук молот і розбивати дошку, це була його вказівка. Це не трендова фігура, не політична персона, але ця людина сказала, що ми ніколи не закінчимо війну з Росією, якщо Росію не переможемо", - сказала вона.

Читайте також: Фаріон розповіла, коли дивізію СС "Галичина" будуть шанувати як героїв

За словами Фаріон, українська філологія і історія - "це найпотужніша політика, тому що вона впливає на спосіб мислення на глибинному рівні".

"Це вічне. До Шевченка, Коновальця, Бандери, Грушевського ми сьогодні приходимо, і вони тривожать наші думки", - зазначила громадська діячка.

Раніше громадський діяч Ірина Фаріон в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила, що Україна в конфлікті з Росією повинна брати приклад з Ізраїлю.

Джерело Україна 24 Теги