Пенсія онлайн: міністр розповів про нову послугу для літніх українців

Михайло Федоров анонсував розширені можливості застосунку "Дія"

Пенсія онлайн: міністр розповів про нову послугу для літніх українців

У застосунку "Дія" розробники приділяють все більше уваги користувачам старшого покоління, зокрема, для них скоро стане доступною послуга пенсія онлайн.

Про це розповів в ефірі програми "Час Голованова" на телеканалі "Україна 24" міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Ми хочемо, щоб якомога більше українців використовували переваги цифрової держави, цифрові сервіси, і тому приділяємо увагу старшому поколінню. Наприклад, у нас є проєкт "Дія. Цифрова освіта", де ми навчаємо базовій цифровій грамотності. Вже зняли 57 освітніх серіалів, залучаємо різних зірок, щоб людям старшого віку було цікаво дивитися. Також проводимо інтернет у села, покращуємо мобільний інтернет. Ми хочемо, щоб можна було отримувати й пенсію онлайн, без прив'язки до місця реєстрації, будемо запускати найближчим часом", - розповів Федоров.

Читайте також: Додаток "Дія" доповнять новою зручною функцією: що чекає на українців

Також міністр прокоментував впровадження електронного паспорта:

"З учорашнього дня для тих, хто користується "Дія. Паспорт" оновили "Дію", там є актуальна прописка, і ми це питання вирішуємо, щоб не потрібно було носити довідку з місця реєстрації. Також ми зареєстрували законопроєкт, який взагалі вбиває цей радянський штамп у паспорт і довідку до ID-паспорта. Вже з 24 серпня, як анонсував президент, ми входимо в режим paperless, жоден держорган не матиме права вимагати будь-яку довідку, якщо ця інформація є в реєстрі. Ще трохи потрібно почекати тим, у кого старий паспорт".

Раніше народний депутат, заступник голови комітету Верховної Ради з цифрової трансформації Олександр Федієнко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про впровадження в "Дію" онлайн-прописки.