Демократичні цінності важливі: аеропорт "Київ" підтримав рішення щодо Білорусі

Проте глава ради директорів аеропорту вважає, що компенсації потрібні

Демократичні цінності важливі: аеропорт "Київ" підтримав рішення щодо Білорусі

Опівночі 26 травня Україна припинить авіасполучення з Білоруссю, рішення було прийнято на позачерговому засіданні Кабінету міністрів 25 травня. Україна припиняє авіасполучення через затримання ексголовного редактора телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича. Аеропорт "Київ" ім. Сікорського підтримує рішення уряду.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" сказав голова ради директорів аеропорту "Київ" Денис Костржевський.

"З точки зору бізнесу це дійсно для аеропорту велика втрата. Білоруський рейс приносив аеропорту "Київ", який зараз переживає не дуже легкі часи, близько 10% пасажиропотоку, 10-12 тис. пасажирів на місяць в кращі часи, відповідно, 10% доходів. Але, як казав у відомому фільмі дон Корлеоне: коли йдеться про честь сім'ї, гроші недоречні. Ми вважаємо, що демократичні цінності насамперед повинні відстоюватися будь-якими засобами, ми підтримуємо рішення уряду про те, що демократія повинна панувати в усьому світі", - сказав глава ради директорів.

Читайте також: Лукашенко перетнув "червону лінію" - Саакашвілі розповів, що чекає на Білорусь

Костржевський зазначив, що варто було б передбачити компенсації компаніям, які зазнають збитків через скасування рейсів.

"З точки зору бізнесу, звичайно, будуть деякі втрати. Тому логічно було б, щоб уряд, скасовуючи рейси, ще й запропонував якісь компенсації для аеропортів, які втратять доходи й пасажиропотік. Механізм компенсації простий і відомий - це гроші. Якби Кабмін компенсував втрати відповідним підприємствам, було б логічно. Якщо говорити про ширше розуміння, то, звичайно, святе місце порожнім не буває, й ті пасажири, які подорожували раніше через Білорусь, шукатимуть інші шляхи для своїх подорожей. Європейські та українські авіакомпанії запропонують змінену сітку, яка задовольнить попит на пасажирські перевезення", - сказав Костржевський.

Читайте також: Лукашенко діяв не сам - Піонтковський про затримання журналіста в Білорусі

Нагадаємо, раніше європейські авіакомпанії почали уникати білоруського повітряного простору. Наскільки просто це зробити, розповів експерт у сфері авіації Богдан Долінце в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

Джерело Україна 24 Теги