Трагічна смерть онука Філімонова: з'явились нові подробиці

Хлопця намагалися реанімувати понад пів години

Трагічна смерть онука Філімонова: з'явились нові подробиці

У відомого українського гумориста і шоумена, депутата Одеської міськради Олега Філімонова помер онук Еван Григор. Хлопцю раптово стало зле під час гри у баскетбол, раніше 15-річний юнак ні на що не скаржився. Лікарі кажуть, що хлопець міг мати проблему зі здоров'ям, про яку і сам не здогадувався.

Як повідомляється в сюжеті програми "Україна Сьогодні" на телеканалі "Україна 24", лікарі намагалися реанімувати Евана понад пів години, але повернути його до життя не вдалося. До свого шістнадцятого дня народження Еван не дожив 2 місяці.

"Припускаємо, що це тромб відірвався. Це практично моментально. 15-річний хлопчик, здоровий, навчався в мореходці", - розповів Філімонов.

Читайте також: У Львові каналізаційний люк вбив дитину: нові подробиці жахливої трагедії

Еван обожнював баскетбол та мріяв ходити під вітрилами. Цього року закінчив перший курс коледжу морської академії. Лікарі припускають, у підлітка могли бути вади серця, про які міг ніхто навіть і не здогадуватися.

"Тромби так просто не формуються. Там або була серцева патологія, міг бути міокардит, який дав низьку фракцію серця, знижений викид серцевий, але ще не проявився в серцевій недостатності, щоб можна було побачити візуально", - каже лікарка-кардіологиня Юлія Климишин.

Читайте також: В Одесі школяр пирснув у вчительку з балончика: подробиці конфлікту

Лікарі радять міряти пульс, якщо дитина йде займатись спортом. У підлітків він має бути в межах 70-80 ударів на хвилину. Якщо ж раптово стало зле - найкраще не сідати, а лягти, і обов'язково викликати швидку, кажуть спеціалісти. Щоб проблему виявити на ранніх стадіях – потрібно регулярно обстежувати дитину. Щонайменше – коли їй рік, перед школою чи навчанням у спортивній секції.  

Проблеми серця у дітей – ледь не головна хвороба української молоді. Один із останніх трагічних випадків стався цьогоріч у школі на Вінниччині – у дівчинки відірвався тромб. Помирають найчастіше на уроках фізкультури. У 2018 році на Волині так сталося з першокласницею, яку рятували вчителі й лікарі, але констатували смерть.

Раніше в Одесі 12-річна школярка, яка мріяла стати моделлю, померла від анорексії.

Джерело Україна 24 Теги