В Україні розробляється кілька вакцин: академік назвав терміни готовності

Сергій Комісаренко розповів, коли українці зможуть робити щеплення власною вакциною і які є розробки

В Україні розробляється кілька вакцин: академік назвав терміни готовності

В Україні розробляється 4 свої вакцини від COVID-19 — про це розповів голова комісії з біобезпеки та біозахисту при РНБО, академік Сергій Комісаренко у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24", відповідаючи на запитання, коли почнемо вакцинуватись українською вакциною.

"Українська вакцина буде зроблена не раніше, ніж через рік, а, можливо, що і далі. Якщо детальніше, то ми зараз працюємо над чотирма вакцинами.

Дві вакцини робляться в Національній академії наук України – це так звані субодиничні вакцини, які спрямовані проти S-протеїну, шипоподібного протеїну. Одна вакцина вже зроблена, доклінічні випробування були проведені – так званий україно-американський консорціум, де від України бере участь відома діагностична компанія "Діапроф-Мед", — розповів він.

Читайте також: Вірять брудним фейкам: епідеміологиня пояснила низькі темпи вакцинації в Україні

Найцікавіший варіант, за словами експерта, є аналогом найпопулярніших західних вакцин.

"А також найбільш перспективний – початок нового проєкту – "Індар" разом з НАНУ зі створення вакцини, яка є аналогом Pfizer чи Moderna на основі матричної РНК. Я думаю, що це найцікавіший проєкт і, можливо, найперспективніший.

Треба мати різні варіанти вакцин, щоб зрозуміти, яка з них найкраща. Але хочу одразу зауважити, що зрештою наша країна  поки нічого не робить для підтримки створення власної вакцини. Якщо ми порівняємо зусилля в інших країнах, можна сказати, що приблизно 1 до 1000, 1 до 1 млн", — сказав він.

Раніше керівник національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін розкритикував організацію вакцинації в Україні.

Додамо, станом на ранок 1 червня на понад 10 тисяч осіб зменшилася кількість активних хворих на COVID19. Нових випадків за добу: 2 137. Сьогодні хворіє 100 765 осіб, це на 10 111 менше, ніж минулої доби. 163 особи померло, 12 085 одужало. Найбільше нових випадків у Києві: 434. Госпіталізовано за добу: 579.

Джерело Україна 24 Теги