В Україні введуть COVID-свідоцтва: деталі від міністра

Олег Немчінов розповів, де отримати свідоцтво про вакцинацію і що воно дає

В Україні введуть COVID-свідоцтва: деталі від міністра

В Україні вводяться COVID-свідоцтва. У МОЗ заявили, що це не те ж саме що COVID-паспорти. Подробиці розповів міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Цей документ називається "Міжнародне свідоцтво про вакцинацію", він відповідає міжнародним медико-санітарним нормам. Він відрізняється від того, що розробляє зараз Європейський Союз і що буде введено з 1 липня (COVID-паспорт - ред.). Зараз у ньому міститься інформація про людину, яка пройшла дві вакцинації або, якщо у нас буде така вакцина, одну вакцинацію повного циклу, а також інформація про медичний заклад, який це зробив. Зараз його можна отримати у сімейного лікаря в паперовій формі з печаткою установи, в якій пройшла вакцинація. Використовується воно і для перетину кордонів тих країн, які визнаватимуть таке свідоцтво", — сказав він.

Читайте також: Ляшко назвав терміни введення COVID-паспортів в Україні

Немчінов пояснив, у чому різниця свідоцтва від паспорта вакцинації.

"Що стосується COVID-паспортів, вони зараз розробляються за цифровим сертифікатом ЄС. Вони матимуть повну інформацію не тільки про вакцинацію, а й про негативні тести ПЛР, про одужання від COVID-19. Вони видаватимуться як у паперовій, так і в електронній формі та міститимуть QR-код.

У нас в планах зробити дві версії (свідоцтва - ред.): внутрішню - для використання всередині країни, а також міжнародну - для виїзду за кордон. Поки що міжнародні вимоги до такого сертифікату не затверджені, тому його формат може бути модифікований. Ми будемо координувати ці вимоги разом з ЄС і ВООЗ", — сказав він.

Читайте також: Україна і ЄС домовилися про COVID-паспорти: деталі від МОЗ

Немчінов зазначив, що Україна і Грузія вже домовилися про взаємне визнання COVID-сертифікатів.

Додамо, свідоцтва українці можуть отримати тільки в паперовому вигляді після другої дози вакцини. З документом можна буде виїжджати за кордон, також він може знадобитися в червоних зонах карантину - людям з ним можна буде користуватися транспортом, відвідувати торгові центри, кафе і ресторани навіть під час локдауну. Документ діятиме рік.

За даними МОЗ, станом на 8 червня нових випадків за добу —  1602. Сьогодні хворіє 63 599 осіб — на 5 267 осіб менше, ніж минулої доби. 118 осіб померло, 6 751 - одужало. Госпіталізовано за добу 483 особи.

Джерело Україна 24 Теги