Такого ще не було - метеоролог про погодний хаос в Україні

Експерт розповіла, що буде з урожаєм цього року після аномально теплої зими

Такого ще не було - метеоролог про погодний хаос в Україні

Як погода зими і весни вплинула на майбутній урожай, розповіла керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру Тетяна Адаменко в ефірі каналу "Україна 24".

"Я б назвала цю ситуацію кліматичним хаосом. В Україні не було морозів, снігу на полях. Температура повітря в січні-лютому-березні надзвичайна. В цілому в кліматології такого явища не було, щоб середньомісячна температура перевищила норму на 7 градусів, як це було в березні. Є й певні позитивні моменти - через відсутність метеорологічної зими немає ризиків вимерзання, надалі зимовий період буде обтяжливим для озимих культур. У попередні роки значна частина озимих вимерзала", — розповіла вона.

При цьому Адаменко зазначила, що є й негативні наслідки.

"Однак при таких зимах шкідники та збудники хвороб відчувають себе комфортно. За теплу зиму ми розплатилися тим, що Україна втратила частину плодових культур, перш за все це кісточкові, які рано розцвіли й потрапили під нічні заморозки. Спостерігаються пилові бурі, посуха ... таке було в 1930-х роках, але тоді була інша ситуація, ще не були засіяні поля", — розповіла вона.

Читайте також

 

Теги