Підпалив будинок, щоб приховати вбивство: що загрожує винуватцю пожежі під Києвом

В Авакова прокоментували гучний злочин

Підпалив будинок, щоб приховати вбивство: що загрожує винуватцю пожежі під Києвом

Чоловік, затриманий за підозрою в підпалі п'ятиповерхового будинку і вбивстві в Білогородці під Києвом, відшкодовуватиме заподіяні збитки, якщо суд встановить його провину. За даний злочин йому загрожує довічний тюремний термін.

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" перший заступник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Антон Геращенко.

"У випадку кримінального злочину всю компенсацію повинна виплачувати особа, яка стала приводом того, що інші люди втратили своє житло або отримали іншу небезпеку. Тому на цю особу, яка підозрюється у вбивстві, після її засудження суд покладатиме всю відповідальність... Якщо в неї є майно, наприклад, квартира чи будинок, то воно може бути продано, і з цих грошей зроблена компенсація тим, хто постраждав від її незаконних дій", - сказав Геращенко. 

Коментуючи обставини злочину, заступник Авакова зазначив:

"Людину дійсно було вбито ножем, дійсно було вирізано серце. Експерти повинні будуть вказати, чи не був цей злочин зроблений під впливом наркотичних або алкогольних засобів. Але, на жаль, людину вже не повернеш".

Геращенко припустив, що для відшкодування збитків постраждалим від пожежі також  можуть бути виділені кошти з фондів обласної адміністрації.

"Якщо злочинець вбив когось, підпалив квартиру й інші жителі постраждали, повністю вся провина на ньому, зокрема і компенсація за те, що він наробив... Йому може загрожувати довічне ув'язнення. Кримінальний кодекс каже, що вбивство особливо жорстокими методами, поєднане із катуванням, це може бути довічне ув'язнення", - заявив Геращенко.

Щодо можливих мотивів злочину, заступник міністра зазначив: 

"Це встановлюватиме слідство, поки що зарано говорити. Як правило, під час вживання алкогольних напоїв чи наркотичних засобів у людей можуть бути якісь суттєві неприязні відносини, що раптово виникли. Після того одна людина вбиває іншу. Так буває в 90% випадків".

Фото: Facebook/Головне управління ДСНС України у Київській області

Нагадаємо, що в Білогородці під Києвом 21 червня стався вибух і пожежа в п'ятиповерховому будинку. Рятувальники виявили на місці інциденту труп з численними ножовими пораненнями, в якого були вирізані серце і легені. Підозрюваного у вбивстві незабаром було затримано.

Джерело Україна 24 Теги