Україна запустить міжнародні сертифікати вакцинації — подробиці від МОЗ

Ярослав Кучер розповів, як діятиме зображення сертифіката в додатку "Дія"

Україна запустить міжнародні сертифікати вакцинації — подробиці від МОЗ

В Україні скоро запуститься видача міжнародних сертифікатів вакцинації. Подробиці розповів заступник голови МОЗ Ярослав Кучер у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Ми плануємо наступного місяця запускати через додаток "Дія" саме видачу сертифіката для людей, які отримали дві дози вакцини. Я вчора отримав другу, протестував видачу міжнародного свідоцтва на собі, причому робив це в різних місцях, щоб перевірити, як це працює, – непогано працює", — сказав він. 

Читайте також: Вакцинацію в Києві відновлено, за добу в Україні встановили новий рекорд


За словами заступника міністра, додаток "Дія" буде синхронізований з системою E-Health.

"Користувач робить запит на отримання цього сертифіката, і тоді система E-Health підтягнеться, так задумано. Для подорожей до країн ЄС ви маєте прикордоннику на кордоні показати QR-код, він його тим чи іншим способом просканує, і він бачитиме, що дійсно ця людина має вакцину і це підтверджено державою. На першому етапі ми запускаємо сертифікати з повною вакцинацією, але паралельно триває розробка для тих, хто перехворів і, відповідно, за тестами.

З ЄС буде домовленість, ми є у всіх робочих групах, ми вже навіть обмінялися відповідними ключами для перевірки правильності та актуальності виданих сертифікатів, ми протестували деякі речі. Але з Ізраїлем, США та іншим країнами, які не в ЄС, треба буде домовлятися окремо. І цей процес вже триває, цим займається МЗС. Сертифікат діятиме стільки ж, скільки в Європі. Там є три терміни. Наступного тижня вже буде фіналізовано нормативний документ, який це регулюватиме. Щоб не було ніяких спекуляцій, то ми поговоримо про це вже у вівторок", — сказав він.

Раніше голова МОЗ Віктор Ляшко розповів, коли в Україні з'являться паспорти вакцинації від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги