Аномальної спеки в Україні стає все більше: метеорологиня про зміни клімату

Температурні рекорди - не випадковість, а закономірність

Аномальної спеки в Україні стає все більше: метеорологиня про зміни клімату

В Україні через кліматичні зміни стає все більше погодних аномалій, останні п'ять років стали рекордно теплими.

Про це розповіла в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" завідувачка відділом прикладної метрології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.

"На жаль, ми дійсно спостерігаємо, що впродовж останніх днів, місяців і навіть років у нас все частіше відмічаються аномальні погодні умови, все більше погодних екстремумів спостерігається. Це не випадковість, це тенденція, яка характерна для наших сьогоденних умов. Тобто ми відмічаємо зміну кліматичної системи – підвищується температура повітря, змінюється термічний режим, змінюється тривалість сезонів, і, на жаль, таких екстремальних температур у нас стає дедалі більше. Причому саме аномалій, коли в нас досить спекотно, стає все більше і більше", - зауважила вона.

Читайте також: Глобальне потепління в Україні: експертка розповіла, чого очікувати від зміни клімату

Балабух нагадала, що останні п'ять років були найтеплішими в Україні і загалом на планеті:

"Минулий 2020 рік взагалі в Україні був аномально теплим. Такого теплого року в нас взагалі не спостерігалося за останні 140 років, коли проводились інструментальні спостереження за погодою, а можливо і за значно більший період. Наприклад, минулого року з дванадцяти місяців сім були аномальними. З них для шести місяців була характерна аномальна висока температура, і лише травень був дещо прохолодним".

Також метеорологиня заявила, що в Україні відзначаються не лише високі аномальні температури, але й різкі зміни погоди.

"Це пов'язано зі зміною атмосферної циркуляції. В нас атмосферні процеси стають більш мерідіанальними, тобто завдяки тому, що в нас відбувається нерівномірна зміна температури, полярні широти стають теплими значно швидше, ніж наприклад помірні", - пояснила вона.

Нагадаємо, що на 28 червня майже по всій території України оголошено штормове попередження, країну накриють дощі.

Джерело Україна 24 Теги