Вакцинація допомагає стримати нові штами — Скалецька про коронавірус

Зоряна Скалецька відмітила позитивний вплив вакцинації на поширення COVID-19

Вакцинація допомагає стримати нові штами — Скалецька про коронавірус

Вакцинація стримує поширення нових штамів коронавірусу — про це заявила ексміністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька в програмі "Сьогодні Ранок" на телеканалі "Україна 24".

"Дослідження, які на сьогодні проведені, говорять про те, що є певний позитивний вплив на стримування захворюваності навіть новими штамами. Якщо ми зараз подивимося на загальну картину всіх вакцин, які розроблені, — вони допомагають організму кожної людини певною мірою "познайомитися" з вірусом. І потім, за можливості контакту з вірусом різних штамів, організм як мінімум "знатиме" цей тип вірусу, і вже буде готовий до взаємодії та імунного захисту", — сказала вона.

Читайте також: Віком до 12 років не прищеплюють: експертка розповіла про вакцинацію дітей від COVID-19

Скалецька зазначила, що з часом вакцини ставатимуть ефективнішими.

"Всі розмови про певні відсотки (тих, кому вакцини допомагають проти нових штамів — ред.) відвертають увагу від головного — ми повинні допомогти організму бути готовим до контакту з вірусом. Чим більше часу ми будемо досліджувати вірус, вакцини, тим більше у нас буде інформації й про відсотковість, і про ефективність. Сподіваюся, що вже наступного року цей світовий виклик буде під контролем фахівців", — сказала вона.

Раніше генетик Віктор Досенко розповів, чи впливає вакцинація на поширення штаму Дельта.

Джерело Україна 24 Теги