В Україну не пустили 3 тис. росіян - в Держприкордонслужбі пояснили чому

За словами спікера ДПСУ, значна частина росіян - потенційні незаконні мігранти

В Україну не пустили 3 тис. росіян - в Держприкордонслужбі пояснили чому

Впродовж 1-го півріччя Державна прикордонна служба не пустила в Україну близько 3 тис. громадян Росії. В ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" спікер ДПСУ Андрій Демченко  пояснив причини і розповів про ситуацію з пропуском іноземців через кордон.

"Потрібно говорити про загальну ситуацію з пропуском іноземців. Держприкордонслужба чітко керується законодавством про прикордонний контроль і вимогами, які діють на період карантину. Серед непропущених іноземців найбільше становлять громадяни Російської Федерації, це майже 3 тис. осіб, які з різних причин не могли потрапити до України", - сказав спікер.

За словами Демченка, значна частина росіян - потенціальні незаконні мігранти.

"Якщо розділити цю кількість громадян Росії, то серед них є не тільки ті особи, які не змогли підтвердити мету своєї поїздки або не мали паспортних документів, або мали заборону в'їзду в Україну, підпадали під обмеження під час карантину, - крім того, серед них майже 1300 осіб потенційні незаконні мігранти. Надалі вони могли порушувати українське законодавство про правила перебування в Україні. Також є частка громадян Росії, яких ми затримували безпосередньо на кордоні за спроби незаконного перетину в країни Європейського Союзу. Багато обставин", - сказав Демченко.

Читайте також: Польща відновлює роботу пунктів пропуску на кордоні з Україною: подробиці

Також спікер зазначив, що частина іноземців не може в'їхати на територію України через карантинні обмеження.

"Стосовно умов в'їзду, треба розуміти, що правила в'їзду в Україну, особливо під час карантину, змінюються. Є додаткові вимоги, зокрема по відношенню до іноземців - негативний ПЛР-тест, тому додається кількість іноземців, які не мають належних документів для в'їзду", - сказав Демченко.

Читайте також: Українські прикордонники зроблять поступку для дітей з ОРДЛО: з'явились подробиці

Нагадаємо, раніше в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" начальник відділу комунікації зі ЗМІ адміністрації Держприкордонслужби України Олег Бойко розповів, що після заяви Олександра Лукашенка про перекриття кордону Білорусі з Україною через нібито контрабанду зброї ситуація на кордоні не змінювалася, а пасажиропотік навіть зріс.

Джерело Україна 24 Теги