З COVID-сертифікатами вже можна до Європи: експерт прояснив деталі

Сергій Дубров розповів, чи можна українцям подорожувати до Європи з сертифікатом про вакцинацію

З COVID-сертифікатами вже можна до Європи: експерт прояснив деталі

Українці зможуть подорожувати з COVID-сертифікатами після їх визнання країнами ЄС. Про це заявили в Міністерстві цифрової трансформації. Інформацію прокоментував лікар, провідний експерт Міністерства охорони здоров'я по боротьбі з коронавірусом Сергій Дубров у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Зараз складно дати однозначну відповідь. Євросоюз затвердив віднесення нашої країни до зеленої зони, але кожна країна приймає рішення про можливість в'їзду для громадян України. Ми знаємо, що Австрія, Нідерланди дозволили в'їзд вакцинованим особам, якщо людина повністю вакцинована і минуло 14 діб. Італія поки що не дозволяє, туристичні подорожі заборонені.

Ковідні сертифікати, які зараз є в "Дії", вони тестуються, включають інформацію про номер закордонного паспорта і про назву вакцини, якою вакцинувалися, і термін дії сертифіката. Але поки що цей сертифікат не дає права на вільний в'їзд до країн Європейського Союзу. Потрібно дивитися на сайті Міністерства закордонних справ конкретно щодо кожної країни. Деякі країни, Євросоюзу зокрема, дійсно дозволяють вакцинованим громадянам України в'їзд з метою туризму. Але не весь Євросоюз", — сказав він.

Читайте також: Зручніше все мати в смартфоні: "слуга народу" показала електронний COVID-сертифікат

Дубров пояснив, як отримати паперовий сертифікат про вакцинацію у сімейного лікаря.

"Про кожну вакциновану людину занесено інформацію в систему E-Health. І досить швидко, коли лікар вас ідентифікує, там є готова довідка з датою вакцинації, назвою вакцини, якою вакцинувалися, і через декілька хвилин ця довідка може бути роздрукована сімейним лікарем, який поставить печатку на ній. Подорожувати з цією довідкою можна в ті країни, які дозволяють в'їзд з метою туризму вакцинованим громадянам України", — сказав він.

Раніше заступник глави МОЗ Ярослав Кучер розповів подробиці про запуск міжнародних сертифікатів вакцинації в Україні. "Користувач робить запит на отримання цього сертифіката, і тоді система E-Health підтягнеться, такий задум. Для подорожей до країн ЄС ви повинні прикордоннику на кордоні показати QR-код, він його тим чи іншим способом сканує, і він бачитиме, що ця людина має вакцину і це підтверджено державою", - пояснив він.

Додамо, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, як отримати довідку про вакцинацію. Для початку треба укласти декларацію з сімейним лікарем, якщо ви цього ще не зробили. Після введення другого щеплення він видасть документ. Якщо укласти декларацію з якоїсь причини немає можливості, треба звертатися до закладу, який проводив імунізацію.

Джерело Україна 24 Теги