Росія на Донбасі влаштовує "тренувальні" обстріли позицій ЗСУ - військовий експерт

Олег Жданов також спрогнозував терміни нового загострення

Росія на Донбасі влаштовує "тренувальні" обстріли позицій ЗСУ - військовий експерт

Росія на Донбасі влаштовує курсантам військових училищ "тренування в умовах, наближених до бойових".

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" військовий експерт Олег Жданов, коментуючи переміщення російської військової техніки в ОРДЛО, зафіксовані ОБСЄ.

"Була спроба домовитися відвести війська від нашого кордону, а не війська від лінії розмежування. На лінії розмежування ці норми розміщення важкої техніки і озброєння встановлені додатковим протоколом до других Мінських домовленостей. І там є визначені дистанції для кожного типу озброєння, яке є як у наших Збройних силах, так і в російських окупаційних військах. Те, що ми зараз спостерігаємо системи, які зафіксувала місія ОБСЄ, це просто вихід на польові заняття і польові табори", - заявив військовий експерт.

Читайте також: "Стіну" на Донбасі може зруйнувати Росія – експерт про ідею Зеленського

Популярні відео

За його словами, Російська Федерація "привозить курсантів артилерійських училищ і тренує їх в умовах, максимально наближених до бойових".

"У деяких випадках ми мали таку інформацію, що навіть застосовували курсантські розрахунки для ведення вогню по наших позиціях. Відведення від наших кордонів - це одна справа, і ніхто там не домовлявся, Росія просто відвела частину військ, а бойову техніку залишила на місці. А те, що виявила ОБСЄ, це лінія розмежування, це ООС і окремі райони Донецької та Луганської областей", - сказав експерт.

Читайте також: Бойовикам прийшло значне поповнення - екскомандир "Азова" про Донбас

На думку Жданова, на Донбасі слід очікувати загострення.

"Ми вже спостерігаємо збільшення кількості та якості обстрілів наших позицій. Ми знову зазнаємо втрат. Ближче до Дня Незалежності України ситуація може погіршитися", - зазначив він.

Нагадаємо, спеціальна моніторингова місія ОБСЄ на Донбасі зафіксувала нові порушення правил відведення військ. У непідконтрольному Україні районі Донецької області були помічені установка "Град" і танки, йдеться у звіті ОБСЄ.

У штабі ООС вважають переміщення військової техніки противника свідченням про підготовку підрозділів російсько-окупаційних військ РФ та їх найманців до можливих бойових дій. Наголошується, що збройні формування Російської Федерації продовжують демонструвати небажання виконувати раніше досягнути домовленості.

Джерело Україна 24 Теги