Стаття Путіна — підготовка до аншлюсу України: думка історика

Юрій Шаповал розповів про шляхи Володимира Путіна до приєднання України

Стаття Путіна — підготовка до аншлюсу України: думка історика

Україні не варто повністю ігнорувати статтю президента РФ Володимира Путіна про Україну, заявив історик Юрій Шаповал у програмі "Реальна політика з Євгенієм Кисельовим" на телеканалі "Україна 24".

"Це не наукова стаття, не потрібно до неї так ставитися. Але ігнорувати цей текст не можна, весь цей текст лежить в основі ідеї аншлюсу, приєднання України до Росії. Путін ще сам не до кінця розуміє, яким буде цей механізм, очевидно, він напрацьовується. Ключова теза дуже сильно нагадує книгу Гітлера "Майн кампф" і ситуацію з Австрією в 1938 році. Він говорить про те, що росіян в Україні потрібно захищати, тому що їх змушують відректися від своїх коренів, про насильницьку асиміляцію, про те, що штучний розрив росіян і українців може зменшити російський народ на сотні мільйонів. Цей текст, очевидно, повинен щось виправдати. Те, що ще не відбулося, але назріває", — сказав він.

Читайте також: Путін не визнає Україну як державу і народ - історик про статтю президента РФ

Експерт розповів про плани російського президента щодо України, які простежуються в його статті.

"Те, що він пише про Крим, про Донбас, взагалі не підлягає ніяким коментарям, але це теж характерний пасаж. І весь цей текст говорить про те, що Путін виношує конкретні плани стосовно України та готує аншлюс. З 2000 року я уважно стежив, як Путін йшов до цього тексту. У 2008 році він написав текст щодо Чечні, теза така: спочатку військова операція, потім референдум і потім оформлення всього решта. Так це було в Криму, в Чечні, якась модель повинна була легітимізована цим текстом. Наскільки я знаю, Путін написав цю статтю сам, очевидно, вона йому близька і дорога. Вся ця теза про анти-Україну повинна служити якимось його планам, тому я б закликав поставитися до цього тексту серйозно", — сказав він.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін опублікував на сайті Кремля статтю "Про історичну єдність росіян і українців". Він назвав Україну і Росію "частинами, по суті, одного історичного і духовного простору". Президент РФ підкреслив, що і росіяни, і українці, і білоруси "є спадкоємцями Київської Русі". Також Путін стверджує, що "справжня суверенність України можлива саме в партнерстві з Росією".

"Західні автори проєкту "анти-Росія" так налаштовують українську політичну систему, щоб змінювалися президенти, депутати, міністри, але була незмінна установка на розділення з Росією, на ворожнечу з нею", — йдеться в статті.

Раніше політичний аналітик Олександр Кочетков розповів, які висновки можна зробити зі статті президента РФ. "В цьому випадку пояснення зводиться до того, що колективному Кремлю необхідна доза наркотику влади", — заявив він.

Джерело Україна 24 Теги