У Лукашенка є особистий мотив — журналіст про вбивство Павла Шеремета

Ігор Яковенко назвав причини, за якими спецслужби Білорусі могли бути причетні до вбивства Шеремета

У Лукашенка є особистий мотив — журналіст про вбивство Павла Шеремета

До вбивства журналіста Павла Шеремета, найімовірніше, причетний президент Білорусі Олександр Лукашенко — про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко.

"Виходячи з інформації, яка є у відкритому доступі, найімовірніше, що за цим вбивством стоять спецслужби Білорусі. Є дві структури, які мають звичай розправлятися, вбивати своїх політичних супротивників — це Путін і Лукашенко. Це два основних підозрюваних. У них і репутація відповідна. Але в цьому випадку, я думаю, версія про те, що за цим стоять спецслужби Білорусі, краща, тому що є запис, на якому, швидше за все, присутній колишній глава КДБ Білорусі Максим Зайцев, який прямо говорить про те, що треба вбити Павла Шеремета і яким чином", — сказав він.

Читайте також: "Хвости" в Москві: політолог здивував інформацією про вбивство Шеремета 

Але головна причина, вважає Яковенко, - це особиста ненависть Лукашенка.

"І друге —у Лукашенка є абсолютно ясний особистий мотив: ненависть до Павла Шеремета. Це ненависть не тільки через його розслідування, не тільки через "Білоруського партизана", який очолював Шеремет, але і за те неймовірне приниження, яке Лукашенко зазнав 1997 року, коли, захопивши Павла Шеремета, він спробував прилетіти до Москви, але Борис Єльцин просто не пустив літак з Лукашенком, зажадавши звільнення Шеремета. І Лукашенко, підібгавши хвіст, випустив Шеремета, він був депортований. Такого приниження диктатор, швидше за все, не витримав, і мені здається, ця версія чисто психологічно пояснює, що за вбивством стоїть Лукашенко та його спецслужби", — сказав він.

Читайте також: "Американці все знали": колишній спецназівець, який оприлюднив плани вбивства Шеремета

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув вранці 20 липня 2016 року. Його машину підірвали в центрі Києва, коли він їхав на роботу.

У вбивстві Павла Шеремета на цей час підозрюють лікаря і волонтера Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь. Слідство вважає, що Дугарь фотографувала камери напередодні вбивства, Кузьменко закладала вибухівку під авто разом з Антоненком. Всі вони свою причетність до злочину заперечують.

У 1997 році після показу в ефірі телеканалу ОРТ репортажу про контрабанду і про те, що між державами фактично не охороняється кордон, Павло Шеремет був заарештований за звинуваченням у незаконному груповому перетині державного кордону. Він провів в ув'язненні близько трьох місяців, був звільнений та депортований після того, як президент Росії Єльцин не пустив літак Лукашенка на територію Росії та публічно зажадав звільнення Шеремета.

Про білоруський слід заявила також головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва. "Ця справа дуже специфічна і заплутана, тому що Павло працював у трьох країнах (Білорусі, Росії та Україні - ред.), і у всіх трьох були мотиви для того, щоб позбутися його фізично", — зазначила вона.

Джерело Україна 24 Теги