В Україні може бути набагато більше інфікованих на коронавірус: експерт назвав цифру

Інфекціоніст назвав кількість заражених коронавірусною інфекцією в Україні згідно з західними математичними розрахунками

В Україні може бути набагато більше інфікованих на коронавірус: експерт назвав цифру

Згідно західних математичних моделей відносно розвитку епідеміїї коронавірусної інфекції, в Україні уже може бути 2500 інфікованих. Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” заявив інфекціоніст Вадим Аристов.

“Існують у світі математичні моделі, і я впевнений, що Зеленський на них і спирався, коли оголошував такі суворі підходи стосовно карантину. Ці математичні моделі кажуть про одне: коли є один випадок смерті, то в популяції перебувають 800 інфікованих. Тобто якщо у нас є три смерті, то уже в Україні є принаймні 2,5 тис. Інфікованих. Є особливості, потрібно розслідувати кожен випадок і будувати власні математичні моделі. Але орієнтир принаймні такий”, – зазначив Аристов.

Він також вважає, що необхідно в першу чергу встановлювати померлих із симптомами коронавірусної інфекції.

“Якщо у нас не з'являються нові випадки смерті, то йдеться про те, що у нас не тестують померлих. Коли є дефіцит систем тестування, то я би їх стратегічно перенаправив все-таки на померлих. Допомога хворим – зрозуміло за якими протоколами. Є симптоми, можна клінічно ставити діагноз і починати лікування. Але щоб приймати стратегічні рішення на рівні держави, нам потрібно мати кращі дані”, – наголошує інфекціоніст.

Нагадаємо, в Україні до 3 квітня діє карантин через поширення коронавіруса СOVID-19. 16 березня уряд тимчасово зупинив роботу метрополітенів по всій країні, а також скасував залізничне, автобусне та авіасполучення між містами та областями України.

Міські перевезення тепер можуть здійснюватися в режимі до 10 осіб в маршрутних таксі, до 20 - в тролейбусах, автобусах, вагонах трамвая. Скасовано масові заходи, не працюють кафе, ресторани, ТРЦ, розважальні заклади.

 

Теги