"Як дитина з копійками": лікар яскраво описав проблему української медицини

Медик також прокоментував другий етап медреформи

"Як дитина з копійками": лікар яскраво описав проблему української медицини

Українська медицина потерпає від нестачі коштів, щоб мати нормальну медицину західного зразка, треба збільшити її бюджетне фінансування з 2,9% до 10% ВВП.

Про це в ефірі "Україна 24" розповів нейрохірург Антон Шкіряк.

"Скажу з досвіду медицини США та Європи. Ми можемо говорити про нормальну медицину, коли це в нас (медична галузь – ред.) складе близько 10% ВВП. Поки в нас буде 2,9% ВВП, це те саме, якщо ви даєте маленькій дитині 50 копійок та відправляєте до супермаркету, щоб вона накупила там продуктів", - заявив Шкіряк.

Читайте також

Лікар також прокоментував другий етап медичної реформи в Україні.

"Ціль другого ступеня реформи – щоб кошти шли саме за пацієнтом, а не витрачались на пусті ліжка. І ця частина реформи мені абсолютно подобається. До того ж, ще одна проблема - ті приватні клініки, які погодились взяти участь в другому етапі реформи, зараз залишаються "в прольоті". Хоча вони вклалися в рекламу, обладнання, і тому подібне", - зазначив він.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше президент Українського медичного клубу Іван Сорока заявив про необхідність переформатування медичної реформи в Україні. Експерт вважає, що навіть якщо будуть гроші, без стратегії не можна буде побудувати якісну систему.

Теги