Другий етап медреформи: в "Слузі народі" розповіли, що потрібно змінити

Голова комітету ВР з питань здоров'я нації Михайло Радуцький пояснив, як потрібно рахувати вартість медичних послуг

Другий етап медреформи: в "Слузі народі" розповіли, що потрібно змінити

Що необхідно змінити в ході другого етапу медичної реформи, розповів голова комітету ВР з питань здоров'я нації Михайло Радуцький в ефірі каналу "Україна 24".

"Потрібно змінити підхід підрахунку вартості медичної послуги. Це ж не реформа заради реформи, у неї є мета. Ця мета - поліпшення якості надання медичних послуг громадянам України. А як ми можемо надати якісну допомогу, якщо НСЗУ прорахувала пакет стоматологічних послуг вартістю 49 гривень? або 75 гривень виклик швидкої допомоги", — сказав він.

За словами Радуцького, необхідно правильно розраховувати вартість тих чи інших послуг у сфері медицини.

"Ніхто не говорить, що принцип оплати послуги це погано, ці постулати ніхто не міняє. Але ми повинні прийти до перерахунку вартості послуги, щоб вона покривала всі витрати, підвищену зарплату лікарів, матеріали, ліки. І якщо держава каже, що ми оплачуємо повністю інфаркт міокарда, то це повинно бути правильно пораховано", — сказав він.

До того часу, коли буде все прораховано і враховано, тобто в перехідний період, фінансування медицини буде не нижче, ніж у 2019 році, додав Радуцький.

Читайте також

Популярні відео

Раніше головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, якою має бути Санепідемслужба і система санітарно-епідемічних заходів в Україні, а також про відповідальність мерів міст за порушення карантину.

Джерело Україна 24 Теги